AMAZONDA UZMANLAŞMAK

Amazonda uzman bir satıcı olamak

Artık e-ticaretin şampiyonlar ligini biliyoruz: Amazon. Buna kimsenin itirazı olacağını düşünmüyoruz ki bütün istatistikler de bu söylemi destekliyor. E-ticaretin zirvesine yol alacaksanız her işte olduğu gibi Amazonda uzmanlaşmak da elzem olacak.

Amazon, sürdürülebilir başarı için durmaksızın büyümeniz gereken bir yer. Ek gelir sağlamak amacıyla başlamış olsanız bile devamlılığınız ticaretinize daha fazla yatırım yapıp bilginizi, tecrübenizi, analiz ve operasyon kabiliyetinizi, ürün gamınızı ve markanızı geliştirmenize bağlı. Aksi halde bunu yapan rakiplerinize yenilmeniz ve kazancınızın düşmesi neredeyse kesin.

Elbette bunların hiçbiri bugünden yarına elde edebileceğimiz kazanımlar değil ancak total zamanı kısaltmanın, diğer bir deyişle zirveye daha hızlı ulaşmanın ve tecrübe edinirken oluşabilecek yanlışlıkların sebep olacağı gereksiz maliyetleri düşürmenin yani bu işi daha sağlam yapmayı daha ucuza öğrenmenin yolları var.

Teorik bilgi için sınırsız kaynak sıralayabiliriz. Amazon Seller University, Youtube videoları ya da Udemy gibi platformlar üzerinden satın alabileceğiniz eğitimler mesela. Ancak bunlar genelde kulak dolgunluğu sağlayacak ve yüzeysel olmanın ötesine geçemeyen bilgilerden ibaret desek yanlış olmaz. Yatırım yapmak için daha güvenilir dayanaklara ihtiyacınız var.

Mesela Amazon’un öğretme misyonundan dolayı ilk 3-4 ayı nasıl zindan ettiğini bilmeniz için bunu size güvendiğiniz birinin söylemesi gerekir çünkü hiçbir eğitim videosu bundan bahsetmez. Bu süreci tecrübe etmiş ve çözüm üreten insanların varlığının ne kadar hayat kurtarıcı olduğunu bunu yaşadığınızda anlıyorsunuz. Ya da Case Management dediğimiz olay yönetiminin neredeyse satışlarınızı yönetmek kadar elzem olduğunu bu işe başlarken bilmelisiniz. Çok daha basite gidelim; hangi ülkede hangi kargo daha uygun, kimler gümrükte çözüm sağlıyor ya da Amazon’a randevulu teslimat yapıyor mu, yoksa hedef ülkede ilave bir çözüme mi ihtiyaç duyacağım gibi çok daha basit konular da ancak tecrübe ile elde edilebilir.

İşte tam da bu yüzden; Weex olarak start up programını başlattık. Kuzey Amerika, İngiltere& Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere 3 farklı şekilde tasarlanan bu proje size özel atanan, birebir ilerleyeceğiniz bir uzmanla PL yolculuğunuzu;  markanıza, ürününüze ve Amazon Mağazanıza uygun olarak kişiselleştiriyoruz.

Amazonda uzman satıcı olmak

Mağaza açılışı, vergi ve diğer işlemlere bağlı resmi süreçler, banka gibi altyapıları kurmakla kalmıyor 16 başlık altında kurgulanan onlarca aksiyonla sizi Amazon ve bağlı operasyonların yönetiminde uzmanlaştırıyoruz.

Programda neler mi var?

  1. Modülde markalaşma, Amazon panelini etkili bir şekilde kullanmayı ve Amazon’la sonuç alınabilecek iletişimin nasıl kurulacağını, olayların nasıl yönetileceği
  2. Modülde Ürün seçimini ve özelleştirmeyi, temel ihracat istihbaratı ve maliyet, Pazar, Amazon metrikleri analizlerini
  3. Modülde etkili listeleme, SEO, A10 algoritması, gönderi oluşturma ve optimizasyon, ihracat, kargo, gümrük ve Amazon hedeflerini
  4. Modülde satış ve satış sonrası para, banka, uygun krediler, fatura, muhasebe dijital pazarlama ile Amazon’un zirve hedeflerini yakalamayı uygulamalı olarak öğretiyoruz.

Yaklaşık 3 ay süren bu programda ilk ürününüzle ilgili tüm aksiyonları almış ve hatta dersleriniz bitmeden satışa başlamış olursunuz.

Uzun soluklu Amazon, e-ihracat ve  ilgili operasyonlar tecrübelerimizi,  dijital pazarlama ve markalaşma gibi konularda profesyonellerle birleştirerek konsantre bir program hazırladık.

Üstelik yaşayabileceğiniz tüm ekstra sorunlara karşı da oldukça geniş bir çözüm kütüphanemiz  var.

Bu sebeple Amazon’da PL fikriniz varsa tüm sorularınız için doğrudan arayabilirsiniz.

administrator

Leave A Comment